CLINIC +90 (850) 532 8224 / WhatsApp +90 (531) 630 9662 / GSM +90 533 438 5336
HAKAN ALBAYRAK

SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ

HAKKIMIZDA

HAKAN ALBAYRAK - SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ

Hakkımızda

Hakan Albayrak Sağlık ve Yaşam Merkezinde birlikte çalıştığımız 5 Şehir 7 Hastanede 6 Genel cerrah, 2 Estetik cerrah,  1 endokronolog, 1 dermatolog, 1 obezite psikoloğu, 1 NLP uzmanı, 3 yaşam koçu ve 40 bariatric diyetisyenden (obezite ve diyabet cerrahisi sonrası beslenme uzmanı) oluşan alanında uzman ve en iyileri ile Türkiye’ nin en büyük Obezite ve Diyabet Cerrahisi ekibi sizin için bir araya geldi.

 

Konusunda uzman doktorlar ile obezite ve diyabet cerrahisi yöntemlerinden sizin için en uygun olanı seçilir. Bu yöntemin neden sizin için en uygun yöntem olduğu  görseller ile siz hastamıza açıklanır. Sizin de onayınız alındıktan sonra ameliyat öncesi hazırlık sürecinizin her anında birlikte hareket ederek tüm aşamalarda hazırlıklarınızı yapmaya başlarız.

Ameliyat öncesi yapılacak diyetinizi  bariatric diyetisyenlerimiz size özel olarak hazırlarlar. Dietisyenlerimiz dietinizin nasıl uygulanması gerektiğini yabancı terimler kullanmadan, karmaşık tarifler yapmadan ve sizin anlayacağınız şekilde size tarif ederler. Diyetisyenlerimize kafanıza takılan herşeyi istediğiniz zaman danışabilirsiniz.

1 haftalık diyet uygulaması sonrasında ameliyat gününden 1 gün önce tüm test ve tahlilleriniz yapılır. Ameliyat olmanıza mani bir durum olmaması durumunda, anestezi onayı sonrası son olarak cerrahlarımızın kendileri tarafından size endoskopi yapılır. Cerrahlarımız hiç bir şeyi şansa bırakmamak için midenin içinde bir sorun olup olmadığını  kendileri bizzat denetlerler. Bu işlemden sonra yapılması gereken tüm tetkikler yapılır ve ertesi gün için ameliyat planlanır.

            Ameliyat şekline göre operasyon süresi 45 dakika ila 2 saat surer. Laparoskopi yöntemi ile göbek üzerinde açılan 3 - 5 delikle içeri girilerek ameliyat yapılır.  Ameliyat sırasında hastamıza 3 kez kaçak testi cerrahımız tarafından yapılır. Ameliyat bittikten sonra hasta uyandığında odasına alınır. İlk 6 saat dinlendikten sonra hastamız kısa yürüyüşlerine başlar. Ertesi sabah yapılacak kaçak testi sonrası hastamız kendisine uygun beslenme programına başlar. Hastamıza 3. gün taburcu olmadan önce son kez kaçak testi yapılır.  Bu işlemden sonra hastamız sağlıklı bir şekilde  taburcu edilerek evine uğurlanır.

Eve döndüğünüzde Bariatric diyetisyenlerimizin sizin için hazırladığı özel beslenme programına başlanırsınız. Berrak sıvı, çorba ve püre döneminden sonra ortalama 31. gün itibariyle sizin günlük yaşam ve çalışma şartlarınız göz önünde bulundurularak günlük tüketilmesi gereken protein, karbonhidrat, vitamin, mineraller ve kaloriniz hesaplanıp yine size özel beslenme programı çıkarılır. Bu beslenme programı duruma göre haftalık, 2 haftalık ya da aylık olarak yenilenir.

1 - 3 - 6 - 9 - 12 - 18 ve 24. ay cerrahi kontrolleriniz için sizden cerrahımızın isteyeceği kan tahlillerini istediğiniz herhangi bir sağlık kuruluşunda yaptırıp bizlere ya da direk cerrahımıza ulaştırabilirsiniz. Yurt dışından gelen ya da şehir dışından gelip evine dönen hastalarımız 6 ayda 1 mutlaka yüzyüze cerrahımıza muayene olması gereklidir. Şehiriçi tüm hastalarımız bu hizmetlerin tamamını bizden birebir olarak alırlar.

Kilo verim süreci hastamızın başlangıç kilosuna, cinsiyetine, yaşına, fizyolojik durumuna, bulunduğu coğrafya ve o coğrafyanın hava şartlarına, beslenme programına ne kadar uyduğuna ve spor ile destekleyip desteklemediğine göre değişim göstererek ortalama 18 ay sürer.

 

 

Aylık diyetisyen, psikolog desteği ve 7/24 yaşam koçu desteği ile uzun soluklu bir maratona başlamış bulunuyoruz artık. Şimdi yapacağımız tek şey koordineli bi şekilde sürekli irtibatta kalıp doğru ve düzenli beslenmeyi günlük yürüyüşler ile hayatımıza entegre ederek yeni yaşam tarzımız haline getirmeyi öğrenmektir.

 

   Çok yakında İstanbulda açacağımız hastanemiz ile uluslararası standartlarda en iyi ve en kaliteli sağlık hizmetini yine bizden almaya devam edeceksiniz.HAKAN ALBAYRAK

SERTİFİKALARIMIZ
OBEZİTE VE DİYABET İÇİN KİŞİYE ÖZEL PROFESYONEL ÇÖZÜM SUNUYORUZ !

5 Şehir, 7 Hastane, 6 Genel cerrah, 2 Estetik cerrah, 1 Endokrinolog, 1 Psikolog, 1 Dermatolog ve 40 Diyetisyen