CLINIC +90 (850) 532 8224 / WhatsApp +90 (531) 630 9662 / GSM +90 533 438 5336
PLUS MED CLINIC

Jinekomasti

Jinekomasti

Erkeklerde Meme Büyümesine Konforlu Çözüm

Dış görünümün son yıllarda hayatın her alanında önem kazanması ile birlikte kadınlar kadar erkekler de estetik dokunuşlara ihtiyaç duyuyor. En sık tercih edilen işlemlerin başında ise jinekomasti cerrahisi geliyor. Erkeklerde estetik ve psikolojik sorunlara yol açabilen meme büyümesi, cerrahi yöntemlerle kısa sürede tedavi edilebiliyor.

Meme büyümesinin nedeninin belirlenmesi önemli

Bu sorunun tanısında fiziki muayene tek başına yeterli olabilmektedir; fakat yeni oluşan olgularda, meme ağrısı veya hassasiyet halinde karaciğer, böbrek ve tiroit fonksiyon testleri, hormon seviyesi için birtakım kan tetkikleri, mamografi veya ultrasonografik inceleme gerekmektedir. Ergenlikte görülen jinekomasti, genellikle geçici olmaktadır ve hastaların yaklaşık yüzde 90’ında üç yıl içinde kendiliğinden düzelme görülmektedir. Bu şartlarda düzenli takip yeterli gelebilmektedir. Erişkinlikte ise öncelikle altta yatan sebep varsa bunun düzeltilmesi gerekir. Bir neden olmadığında ya da mevcut sorun giderilmesine rağmen hastanın durumunda düzelme görülmezse, cerrahi tedavi planlanmaktadır.

Erkekler rahatça denize girip istedikleri gibi giyinebiliyor

Cerrahi ile fazla büyümüş meme dokusunun alınarak, göğse normal bir görünüm kazandırılması amaçlanmaktadır. Memedeki fazla doku, hastanın durumuna göre açık cerrahi ya da liposuction teknikleriyle alınmaktadır. Deride belirgin iz bırakabilen açık cerrahi nadiren tercih edilmektedir. Liposuction, özellikle de ultrasonografik liposuction yöntemleri daha az iz bırakması ve iyileşme süresinin kısa olması nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. Ancak meme dokusunun ciltle beraber fazla büyüdüğü bazı durumlarda, düz bir göğüs yapısı oluşturmak için meme dokusuna ek olarak derinin de çıkartılması gerekir. Bu durumda az da olsa yara izi olabilmektedir.

OBEZİTE VE DİYABET İÇİN KİŞİYE ÖZEL PROFESYONEL ÇÖZÜM SUNUYORUZ !

5 Şehir, 7 Hastane, 6 Genel cerrah, 2 Estetik cerrah, 1 Endokrinolog, 1 Psikolog, 1 Dermatolog ve 40 Diyetisyen