CLINIC +90 (850) 532 8224 / WhatsApp +90 (531) 630 9662 / GSM +90 533 438 5336
PLUS MED CLINIC

POPO ESTETİĞİ

POPO ESTETİĞİ

POPO ESTETİĞİ

Kadın Vücudu nun en önemli parçalarından biri olan Kalça ların duruşu, hacmi, sıkılığı, üzerindeki ciltteki olan çekinti ve selülitik görünümü, Bel Basen ve uyluk bölgeleri ile olan ilişkisi ele alındığında kadın figürünün tanımlanmasında belki de göğüslerden daha ön plana çıkmaktadır. Yuvarlak dolgun sıkı sarkık olmayan ve bel basen kıvrımları ile uyumlu bir popo isteği giderek artmaktadır.

Estetik cerrahinin bu alandaki operasyonlarının diğerlerine göre daha nadir yapılmasının nedeni gerek bu alan ile ilgili hastaların mahremiyet duyguları gerek biz hekimlerin bu alan ile ilgili deneyimlerinin daha az olmasıdır. Son yıllarda Kalça bölgesine yönelik girişimlere olan ilgi arttıkça yıllardır elimizdeki tek yöntem olan Yağ Alma ve Yağ Enjeksiyonu tekniklerinin yanına diğer operasyonların da yapılma gereksinimi artmaktadır.

Hangi hastaya hangi tip müdahalenin yapılacağı kararı hastanın hekimi ile karşılıklı görüşmesinin sonucunda verilmelidir.

Brezilya Tipi Popo Kaldırma

Özellikle Bel Kıvrımı ile Basen Bölgesi başta olmak üzere vücudun diğer yerlerinden Liposuction ile alınan yağların enjeksiyona hazır hale getirdikten sonra Popo Bölgesi üst kısmı başta olmak üzere başta kas içi olmak üzere enjekte edilmesi prensibi ile bu ameliyat yapılır.

Amaç sadece Poponun Yağ ile Büyütülmesi değil aslında Vücudun Şekillendirilmesi dir. O yüzden ameliyat öncesi dönemde hastanın hangi bölgelerinden ne kadar yağ alınacağı ve ne kadar yağın poponun hangi bölgelerine enjekte edileceğinin belirlenmesi bu yöntemde çok önemlidir.

Enjekte edilen yağların iyileşme döneminde bir kısmının eriyip yok olacağı bir gerçektir. Kalan miktarın ise popo bölgesinde kalıcı olacağı bilinmektedir. İşlem ileri tarihlerde yenilenebilme şansına yani birden fazla kez yapılabilme şansına sahiptir.

Kalça Dikleştirme veya Germe

Kalçaların sarktığı durumlarda yapılması gereken cerrahi işlemler Sarkma derecesine göre belirlenir. Poponun alt kıvrım çizgisinin dış sınırının bacak arka ortasını aşması durumunda Poponun Sarkmasından yani Ptozis den bahsedilebilir. Genç hasta ve hafif Ptozis varsa Popo Silikonu düşünülebilirken daha ağır formlarda deri çıkarılarak yapılacak germe ameliyatlarına ihtiyaç duyulabilir. Deformite nin derecesine göre Popo Bölgesi nin üstünden veya altından planlanacak izler ile Popo yukarı doğru kaldırılabilir. Yöntemin en büyük çekincesi poponun hangi bölgesinden yapılırsa yapılsın operasyon alanında kalacak izlerdir. Bu izler bazen poponun tam üstünde kemer gibi bazen yanda bazense poponun altındaki çizgi üzerinde olabilmektedir. Ayrıca bu bölgenin oturma alanında olması ve hareketli bölge sınırına yakın olması dikiş iyileşme ve açılma problemleri ile karşılaşabileceğimiz gerçeğini de beraberinde getirmektedir.

OBEZİTE VE DİYABET İÇİN KİŞİYE ÖZEL PROFESYONEL ÇÖZÜM SUNUYORUZ !

5 Şehir, 7 Hastane, 6 Genel cerrah, 2 Estetik cerrah, 1 Endokrinolog, 1 Psikolog, 1 Dermatolog ve 40 Diyetisyen