CLINIC +90 (850) 532 8224 / WhatsApp +90 (531) 630 9662 / GSM +90 533 438 5336
PLUS MED CLINIC

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction

Vaser liposuction klasik liposuction yöntemine ek olarak vakumla yağ alma işlemi öncesinde yüksek frekans ses dalgaları ile yağların parçalanarak klasik yöntemde karşılaşılan kanama, morarma ve cilt yüzeyinde dalgalanma gibi sorunları önleme amacıyla geliştirilmiş yeni bir teknolojidir. En son teknoloji Vaser lipo ya da UAL (ultrason destekli liposucton) ultrasonik ses dalgaları kullanarak yağları parçalamakta ve yağlar sıvı haliyle aspire edildiğinden, klasik liposuction yönteminde görülebilen dalgalı yüzey görünüm, kanama, morarma gibi sorunlarla vaser liposuction operasyonu sonrasında karşılaşılmamaktadır. Her hastanın deri elastikiyetine göre, operasyon sonrası 2-3 hafta aralığında korse giyilmesi sonucun etkinliğini arttırır. Korseler özel medikal korselerdir ve kıyafetlerin altından belli olmaz. Bahar ve yaz dönmelerinde, bu mevsimlere özel delikli ve hava aldıran özel korseler kullanılır. Vaser liposuction sonrasında genellikle 1 veya 2 gün içinde banyo yapılabilir. Korse banyo esnasında çıkarıldıktan sonra tekrar giyilebilir. VASER Lipo ameliyatları ile birlikte meme büyütme, meme küçültme veya dikleştirme, karın germe, yüz germe gibi estetik ameliyatlar kombine olarak uygulanabilir. Ayrıca vaser ile yağ hücrelerinin yapısı bozulmadığından, yüz bölgesi, bacaklar gibi belirli bölgelere, eritilerek alınan bu yağlar enjekte edilebilir.

Bu uygulamadan sonra eğer diyete ve spora dikkat edilmez ve aşırı yeme alışkanlığı edinilirse, kilo alımı kaçınılmazdır ancak kilo alımı vücudun tüm bölgelerinde eşit oranda olur ve yağ oluşumu belirli bölgelerde toplanmaz. Diyete dikkat edildiği müddetçe şekilli, sağlıklı ve fit bir görünüm sağlanır.

VASER Lipo Sonrası Ne Zaman Normal Hayatıma Dönebilirim?

Vaser liposuction ameliyatlarında, cihazın özellikle yağ dokusuna etkili olması ve kaslar, damarlar ve bağ dokuya zarar vermemesi dolayısıyla iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Daha az morarma, kanama ve kızarıklıklar görülür. Bu da normal hayata 3 gün içerisinde dönülmesini sağlar. Tam olarak vücutta ki ödemin atılarak derinin normal yapıya ulaşması kişiye bağlı olarak ortama 3-6 hafta sürmektedir. Bu süreden sonra kıvrımlı, ince hatlar daha net olarak ortaya çıkar. Ödemin atılması için ödem çözücü bitkisel ürünler ve çeşitli masaj terapileri uygulanabilir.

OBEZİTE VE DİYABET İÇİN KİŞİYE ÖZEL PROFESYONEL ÇÖZÜM SUNUYORUZ !

5 Şehir, 7 Hastane, 6 Genel cerrah, 2 Estetik cerrah, 1 Endokrinolog, 1 Psikolog, 1 Dermatolog ve 40 Diyetisyen